Dobrý den, jako laik potřebuji radu při výběru vinylové podlahy. Potřebuji jednoduše vysvětlit rozdíl mezi Thermofix a FatraClick. Jaký z nich je vhodnější do bytu v panelovém domě? Každý prodejce mi totiž tvrdí něco jiného, Děkuji za odpověď. Josef Rolný

Dobrý den,

prodejci se nemohou shodnout proto, že do panelového bytu jsou vhodné oba typy podlahovin. Rozdíly mezi těmito podlahovinami jsou především (v tloušťce, konstrukci, způsobu montáže, způsobu údržby, použití a stupně obtížnosti výměny poškozeného dílce z plochy podlahy v případě poškození).

Thermofix: tloušťka 2,0 – 2,5 mm, materiál 100% vinyl, montáž lepením k podkladu, je možná údržba mokrým způsobem, je vhodná do všech místností bytu, při poškození je výměna jednoho dílce z plochy poměrně snadná.

FatraClick: tloušťka 9,5 mm, materiál vinyl + tvrdá vláknitá deska + korek, montáž plovoucím způsobem, dílce mají zámkový spoj Uniclic a spojují bez lepení, údržba mokrým způsobem je zakázána, není vhodná do koupelen, výměna při poškození je náročnější – podlaha se obvykle musí rozebrat od kraje místnosti až k poškozenému dílci.

S pozdravem
Jiří Zálešák
jiri.zalesak@fatra.cz