Dotaz:

Dobrý den, jako laik potřebuji radu při výběru vinylové podlahy. Potřebuji jednoduše vysvětlit rozdíl mezi Thermofix a FatraClick. Jaký z nich je vhodnější do bytu v panelovém domě? Každý prodejce mi totiž tvrdí něco jiného, Děkuji za odpověď. Josef Rolný

Odpověď:

Dobrý den,

prodejci se nemohou shodnout proto, že do panelového bytu jsou vhodné oba typy podlahovin. Rozdíly mezi těmito podlahovinami jsou především (v tloušťce, konstrukci, způsobu montáže, způsobu údržby, použití a stupně obtížnosti výměny poškozeného dílce z plochy podlahy v případě poškození).

Thermofix: tloušťka 2,0 – 2,5 mm, materiál 100% vinyl, montáž lepením k podkladu, je možná údržba mokrým způsobem, je vhodná do všech místností bytu, při poškození je výměna jednoho dílce z plochy poměrně snadná.

FatraClick: tloušťka 9,5 mm, materiál vinyl + tvrdá vláknitá deska + korek, montáž plovoucím způsobem, dílce mají zámkový spoj Uniclic a spojují bez lepení, údržba mokrým způsobem je zakázána, není vhodná do koupelen, výměna při poškození je náročnější – podlaha se obvykle musí rozebrat od kraje místnosti až k poškozenému dílci.

S pozdravem
Jiří Zálešák
jiri.zalesak@fatra.cz