Dotaz:

Dobrý den,do našeho domu jsme si pořídili podlahu FatraClick (krom koupelny, WC a zádveří všude) a jsme maximálně spokojeni, protože vypadá skvěle. Jen by mne zajímalo, čím máme podlahu ošetřovat a jak o ni pečovat? Dá se vytírat např. jen jarovou vodou nebo třeba prostředky na lamino? Nebo jsou na vinyl nějaké speciální prostředky?Také by mne zajímalo, jestli se dá něco udělat s drobnými škrábanci. Při stěhování jsme nějaké 3-4 udělali (nic hrozného, ale vím o nich) a zajímalo by mne, jestli se dají nějak alespoň částečně odstranit nebo ne.Děkuji moc,Jakub D.

Odpověď:

Dobrý den,
podlahovinu FatraClick můžete čistit vysávánim (pozor na čistotu hubice – ulpělé zrnka nečistot a písku na spodní straně vysávací hubice mohou podlahovinu poškrábat) a na vlhko dobře vyždímaným mopem. Dobré zkušenosti máme s čistící chemií zn. Dr. Schutz (CC-PU-čistič) a zn. UZIN RZ (RZ 181). Prostředky jsou k dostání u našich distributorů, prodejců PVC podlahovin nebo distributorů čistící chemie. Vzdy dodržujte ředění doporučená výrobcem prostředku.

Drobné škrábance lze opticky odstranit přípravkem RZ REFRESCHER, kontakt na technika distributora p. Zapletala 602 283 053.
http://www.youtube.com/watch?v=GzfWj6UQewo

S pozdravem
Jiří Zálešák
jiri.zalesak@fatra.cz