Dotaz:

Dobrý den, rozhodli jsme se pro vinylovou podlahu Thermofix, nyní vybíráme dekor, ze vzorků se nám líbí habr masiv nebo tis horský. Odrazuje nás, že při přejetí nehtu na vzorku habr masiv je viditelná rýha. U dekoru tis to není tak viditelné. Neradi bychom měli poškrábanou podlahu. Skutečně jsou rýhy tak viditelné nebo jsme narazili pouze na nějaký špatný vzorek? Jaký dekor byste případně doporučili? Chceme světlou podlahu. Děkuji za odpověď, pěkný den

Odpověď:

Dobrý den,
zkoušel jsem nehty poškrábat Thermofix, ale bezvýsledně, kolega dopadl stejně. Asi nemáme to správné vybavení, řekli jsme si a zašli za lépe vybavenými kolegyněmi, všechny jsou vyzbrojeny nehty, některé měly i ty nalepovací. Nemůžu říct, že by jim chyběla motivace, ale podlahovina byla stále bez jediného šrámu. Na chvilku jim sice svitla naděje v podobě nepatrných stop na povrchu, ty ale i s nadějí vzali za své po setření navlhčenou textílií. Jste tedy jediná kdo tvrdí, že to dokázal. To mne opravňuje k přátelské nabídce návštěvy u nás v Napajedlích, kde se vám mohu při výběru podlahoviny plně věnovat a vy mi na oplátku ukážete jak to poškrábání děláte. Nám se to nepodařilo. Vzhledem k tomu, že vyrábíme pouze první jakost, můžeme teorii špatného vzorku opustit.

S výběrem vám rád pomohu, ale jde o čistě individuální názor a záleží nejen na osobním vkusu, ale především na účelu, barevném a stylovém ladění prostoru a zařizovacích prvků kam podlahovinu zamýšlíte položit. Ve světlých vzorech a dvou dezénech (Elegance, Rustikal) je velký výběr, doporučuji vybírat podle velkých vzorků cca 45 x 60 cm, informace o místech kde je v rámci ČR najdete získáte u našich distributorů.

S pozdravem a přáním hezkého dne
jiri.zalesak@fatra.cz