Dotaz:

Dobrý den.Prosím o radu. Bydlíme v cihlové bytovce, která byla postavena kolem roku 1950. Byt je nad sklepem, podlaha je hodně chladná. Zvažujeme položení nové podlahy. Cílem je propojit obývací pokoj s předsíní a kuchyní jedním druhem podlahové krytiny, zvýšit teplotní izolaci a zbavit se tak koberců v těchto místnostech. V předsíni je teraso, v kuchyni jsou dřevěné desky s nalepeným linem položené asi na dřevěných trámech a v malé části, kde je nyní špajz, je beton a na něm je lino. V obývacím pokoji jsou velmi vrzající parkety položené pravděpodobně na dřevěných trámech. Podlahy v jednotlivých místnostech jsou nejspíše v různých výškách a mimo předsíně budou zřejmě prohnuté. Prosím o doporučení vhodného postupu a vhodných podlahovin pro dosažení výše uvedených cílů. Bude možné použít vinylovou podlahu?Děkuji Vám za odpověď.Jana

Odpověď:

Dobrý den,
použití vinylové podlahoviny je možné když není sklep zdrojem nadměrné vlhkosti z důvodu nefunkční hydroizolace. Pokud se rozhodnete pro pokládku našich podlah, doporučujeme postupovat při přípravě podkladu a montáži podle kladečských předpisů pro FatraLino, Thermofix, FatraClick, dle zvoleného typu podlahové krytiny. Pro kontrolu provádění podlahářských prací Vám pomůžou předávací a přebírací protokoly FatraLino, Thermofix, FatraClick.
Cenovou nabídku a konkrétní technické řešení Vašeho cíle – vyrovnání, zpevnění a zateplení prohýbající se části dřevěného záklopu včetně sjednocení úrovní (rovinosti) podlah jednotlivých místností by měla zpracovat a provádět odborná stavební firma. Až po té by podlahu realizovala podlahářská firma. Věnujte prosím velkou pozornost a čas výběru obou subjektů.

S pozdravem
Jiří Zálešák
jiri.zalesak@fatra.cz