Dotaz:

Dobrý den,chci si koupit Vaši vinylovou podlahu a nemohu se rozhodnou, kterou? Bydlím v panaláku, v nejvyšším patře, běžná letní teplota v bytě je nad 28mi stuni Celsia. Slyšel jsem, že s touto teplotou hrozí nadměrné rozpínání. Vinyl chci do celého bytu. Vůbec se v tom nevyznám, prosím poraďte. děkuji Křivan

Odpověď:

Dobrý den pane Křivane,
+ 28 °C je maximální přípustná teplota podkladu při provozu na systému podlahového topení, teplota vzduchu může být v rozsahu + 10 °C až + 35 °C.

Do bytů je vhodná podlahovina Thermofix tloušťky 2,0 mm, vyráběná v dílcích o rozměrech 150 x 900 mm a čtvercích 300 x 300 mm. K výběru je množství vzorů z kolekcí RUSTIKAL, ELEGANCE, STONE. Katalog podlahovin Thermofix najdete na www.fatrafloor.cz. Při správném provedení pokládky se rozpínání podlahoviny obávat nemusíte. Součástí konstrukce Thermofixu jsou skelná vlákna, která tyto rozměrové změny podlahoviny omezují, přesto doporučujeme podlahovinu lepit lepidlem s vysokou počáteční i konečnou lepivostí a s obsahem skelných vláken jako je např. UZIN KE 66. Kvalitní lepidla také významnou měrou přispívají k rozměrové stabilitě položených dílců.

S pozdravem
Jiří Zálešák
jzalesak@fatra.cz