Dotaz:

Dobrý den, potřebuji poradit, co nejlépe prospívá, co se týká údržby, vinylové podlaze Thermofix. Je super, jsem maximálně spokojená, mám ji 3 měsíce a líbí se mi čím dál více. Ráda bych ji pěkně opečovávala, je to můj první, úplně nový byt , tak si se vším chci dát maximálně záležet.

Odpověď:

Pěkně zdravím,
předně bych Vám chtěl poděkovat za všechny, kteří se na vývoji, výrobě a prodeji tohoto výrobku podílejí. Vaše spokojenost s podlahovinou Thermofix nás velmi těší.

Podlahová krytina Thermofix je opatřena PU lakem a díky této úpravě vyžaduje jen minimální údržbu. Aby Vám podlaha dlouho vydržela, používejte u nábytkových nožek filcové podložky, u mobilního nábytku – kancelářských židlí doporučujeme kolečka typu „W“ – měkký plast na tvrdém jádru, nebo ochranné PET podložky. Ostré hrany nábytkových nožek, domácí zvířata či zrnka písku mohou podlahu poškrábat. Nábytek po podlaze neposouvejte! Něktré domácí spotřebiče např. lednice mohou být opatřeny gumovými podložkami. Černé a barevné pryže mohou na podlaze zanechat neodstranitelné barevné stopy. Jar je pro údržbu naprosto nevhodný, vytvoří tenký lepivý povlak, který se rychle špiní. Pokud se přece jen rozhodnete používat čistící prostředek, musí být označen jako prostředek pro vinylové či PVC podlahové krytiny s PU povrchovou úpravou. Vždy přesně dodržujte výrobcem předepsané ředění. Osvědčeným prostředkem je např. CC-PU-čistič od firmy Dr. Schutz. Pro běžné denní čištění se používá v koncentraci 1:200 (50 ml na 10 l vody). Tímto roztokem podlahu vytřít a po té vytřít do sucha.

V případě dotazů či nejasností mne prosím kontaktujte.

S pozdravem a přáním hezkého dne
Jiří Zálešák
jzalesak@fatra.cz