Dotaz:

Dobrý den,budeme rekonstruovat podlahu v kuchyni a obývacím pokoji. Rádi bychom položili Thermofix. V kuchyni je dlažba. Je možno thermofix položit přímo na tuto dlažbu? Jaké je potřeba lepidlo.V obývacím pokoji je měkký podklad, který bude nutno vykopat. Pro zateplení stačí použít Thermofix nebo ještě polystyrenové desky? Jaký použít podklad, stačí beton, jakou použít stěrku? Děkuji Pod

Odpověď:

Dobrý den,
přímo na dlažbu není možné lepit Thermofix, protože i sebemenší nerovnost se po čase projeví na finální podlahovině. Doporučený postup: dlažbu odmastit, přebrousit/zdrsnit, penetrovat, přestěrkovat, stěrku přebrousit a prach po broušení odstranit. Na takto připravený podklad můžete lepit Thermofix. Penetrace např. UZIN PE 280, stěrka např. UZIN NC 172 BiTurbo, Lepidlo např. UZIN KE 2000 S.

V obývacím pokoji k zateplení Thermofix nestačí, určitě přidat hydroizolaci pokud není a tepelnou izolaci pro dosažení tepelné pohody při užívání, na ni vrstvu betonu, penetraci (UZIN PE 360), stěrku (např. UZIN NC 146 do tl. 6 mm), přebrousit a můžete lepit podlahovinu. Pokládku Thermofixu je možné realizovat jen v případě funkční hydroizolace podkladu. Postup pokládky najdete na našich stránkách v předpisu pro kladení dílců Thermofix.

S pozdravem
Jiří Zálešák
jzalesak@fatra.cz