Odpověď:
Dobrý den paní Proroková,
jsem rád že jste s našim výrobkem velice spokojeni, ale přiznám se že ne zcela rozumím Vaší otázce. Pokud by projekt počítal s použitím podobného typu podlahové krytiny jako je FatraClick (z hlediska tloušťky, povrchové teploty, tepelné vodivosti) jako jsou např. laminátové podlahové dílce, pak se domnívám, že je FatraClick z hlediska vedení tepla tím lepším řešením. Pod laminátové krytiny se vždy dává tlumící podložka tl. 2 – 3 mm, která je termoizolační materiál a pokud navíc není pevně spojená s podlahovinou, vzniká vzduchová mezera mezi podložkou a krytinou, která ještě zvyšuje celkový tepelný odpor vrstev nad podlahovým topením. FatraClick má ze spodní strany vrstvu korku tl. 1 mm již z výroby, další podložka není nutná. Co se podložek týče, koeficient tepelné vodivosti korku a např. extrudovaného polyethylenu je shodně 0,05 W/m.K. Ostatní vrstvy podlahoviny FatraClick a laminátu jsou při stejné tloušťce srovnatelné a proto se na ně nezaměřuji. Z uvedeného vyplývá, že pokud zvolíte krytinu která nemá integrovanou tlumící podložku, pak přidáváte izolaci o tepelném odporu 2x až 3x větším (dle zvolené tloušťky) než je vrstva korku u krytiny FatraClick + vliv vzduchové mezery.
Dalším řešením je srovnat podklad stěrkovací hmotou a na takto připravený podklad lepit vinylové dílce Thermofix tl. 2,0 mm. Jejich tepelný odpor je zanedbatelný a k dispozici je velký výběr vzorů z kolekce RUSTIKAL, ELEGANCE a STONE.
Vyzkoušejte náš virtuální showroom, kde můžete simulovat různé interiéry a jejich barevnosti se všemi typy podlahových krytin Fatra.
S pozdravem
Jiří Zálešák
jzalesak@fatra.cz