Dotaz:

Nechal jsem si položit Thermofix s tím, že by měla být podlaha odolná. Ovšem stačí položit něco těžšího např. dveře od skříně a za den je vytlašený pruh, rovněž po kuchyňské židli pokud sedíme jsou po chvíli otlačené nohy židle.Je toto chování podlahy obyčejné a je vše takto na podlaze vidět?

Odpověď:

Dobrý den,

odlahovina Thermofix je odolná proti trvalé deformaci – garantovaná hodnota trvalé deformace podlahoviny dle normy EN 433 je nejmenší možná, a to ≤ 0,1 mm. Při bodovém lokálním zatížení se na ní samozřejmě mohou projevit popsané jevy. Tento otisk je však krátkodobý a měl by se vytratit. Pokud to zatížení bude extrémní a dlouhodobé, může vzniknout tzv. „trvalá deformace“.

Na základě našich zkušeností je za podobnými problémy nedodržení technologie pokládky nebo špatná volba materiálu. Tím pak dochází např. k tomu, že se nedeformuje / neotlačuje podlahovina ale působením tlaku nábytkových nožek se podlahovina zamačkává do lepidla/podkladu. K tomuto dochází např. pokud nebyla podlahovina po položení řádně zaválcována (použít 68 kg válec) nebo bylo zvoleno nevhodné lepidlo nebo při nanášení lepidla je použitá nevhodná zubová stěrka.

Otázka: byly dodrženy všechny technologické postupy dle předpisu pro kladení podlahoviny Thermofix (proběhlo zaválcování a čím?; jaké bylo lepidlo a jaká zubová stěrka?;atd.)