Dotaz:

Dobrý den, firma nám právě položila do novostavby rodinného domu thermofix mozaiku trend. Zajímalo by mě, jak podlahu udržovat, jak často vytírat a čím, aby nebyla flekatá a nijak netrpěla. Děkuji za odpověď. M.Sluková

Odpověď:

Dobrý den paní Sluková,
postup pro údržbu je uveden na našich stránkách www.fatrafloor.cz viz. dokumentace • Předpis pro kladení podlahových dílců Thermofix, kapitola 7. Ošetřování a údržba podlahovin Thermofix.

Podlahoviny Thermofix jsou opatřeny PU ochranou vrstvou usnadňující údržbu, lze ji udržovat pouze vodou. Pokud se však rozhodnete pro použití ošetřovacích prostředků, musí být tyto označeny výrobcem jako vhodné pro ošetřování podlahoviny PVC s PU ochrannou vrstvou, např. dr. Schutz. CC-PU-čistič pro denní čištění a pro odstranění tvrdošíjných nečistot CC -Základní čistící přípravek R. Interval čištění zvolte podle potřeby a míry znečistění. Vždy dodržujte ředění doporučené výrobcem čistících prostředků. Aby podlaha netrpěla, je důležité ji chránit před poškrábáním nábytkovými nožkami a pohybem mobilního nábytku, např. kolečkových židlí vhodnými prostředky. Doporučujeme kolečka s označením „W“ s  měkkým plastem na tvrdém jádru, nebo použití ochranné PET podložky.

S pozdravem
Ing. Jiří Zálešák
jzalesak@fatra.cz