Dotaz:

Dobrý den, stavíme nový byt a po načtení hromady informací jsme se rozhodli dát vinyl do všech místností. Poslední místo kde váháme je kuchyně.Zajímalo by mě jaká je tepelná odolnost vinylu v případě pádu horkého předmětu na podlahu (např. upuštění horkého pekáče na zem)?Dále bych rád věděl zda jsou nějaké řady produktů s optimálními vlastnostmi pro umístění do kuchyně a koupelny (odolnost proti vodě, protiskluzovost, údržba apod.)Děkuji,Daniel Beneš.

Odpověď:

Dobrý den pane Beneši,

bezpečná teplota, které vinyl krátkodobě odolá beze změn barevnosti nebo struktury je cca 120 °C, což znamená odolnost proti rozlití vařící vody, možnost čištění parním mopem, ale nad tuto teplotu již hrozí riziko nevratných změn a poškození podlahoviny. Údržba je snazší u podlahovin s PUR ochrannou vrstvou Novoflor Standard, Novoflor Extra, Dual, Thermofix.

Vhodné do koupelny z hlediska odolnosti proti vodě jsou všechny produkty, pokud je správně provedená hydroizolace, svary v ploše podlahy a utěsnění v oblasti podlahové lišty. Z hlediska protiskluzných vlastností je do kuchyně či koupelny vhodný celý náš sortiment podlahovin. Všechny naše podlahové krytiny dosahují koeficient tření µ ≥ 0,6; podlahovina DOMO má koeficient tření µ ≥ 0,3.

S pozdravem

Jiří Zálešák
jzalesak@fatra.cz