Dotaz:

Dobrý den.
Městský úřad staví v naší obci Komunitní centrum. Podlahová krytina byla navržena z vinylových dílců tl. 2mm, což se naštěstí podařilo změnit ,(vzhledem k plánovaným akcím) na termofix 2.5mm vzor tis horský . Při další prohlídce jsem se nestačil divit: z, pro mně nepochopitelného důvodu, byla plocha 190 m2 rozdělena na 6 části. Skladba podlahy je: polystyren 16cm, beton o síle 10cm, nivelační stěrka, není použito podlahové topení, u stěn je použit dlatační pás mirelon.
K dilataci byly použity nerezové dilatační lišty, přilepené silikonem až na nivelační vrstvu a nerovnost zpusobenou sílou materiálu lišty vyřešily jakousi vysprávkvou směsí v šířce cca 20cm.
Výsledkem je nerovná tisová podlaha ze které vyčnívaji šedé pruhy . ( šílené)

Dotazy mám tedy tři:
1) je třeba takovou plochu dilatovat???
2) jaké jsou vhodné dilatační lišty???
(Vyrábí se v barvě podlahových krytin)
3) pokud bylo třeba dilatovat, neměl zhotovitel osadit lišty před litím nivelace ??? Poté nivelovat, zbrousit o sílu materiálu vynylu, následně vynyl ????
Mnohokrát děkuji za včasnou odpověď
S pozdravem a přáním hezkého dne R. K.

Odpověď:

Dobrý den,

u lepeného systému Thermofix se provádějí dilatace kolem stěn a prvků prostupujících podlahou o šíři cca 3-5 mm. V případě, který popisujete, jiných dilatací netřeba, naopak je vhodné se seznámit s Kladečským předpisem výrobce podlahové krytiny, který přikládám. Doporučuji se obrátit na soudního znalce za účelem vypracování Znaleckého posudku pro účely reklamace a stanovení výše škody a vhodného způsobu nápravy.
www.justice.cz

Kladečský předpis Thermofix/IMPERIO:
https://www.fatrafloor.cz/wp-content/uploads/2020/01/KP_thermofix_imperio_CZ_2019.pdf