Dotaz:

Dobrý den, pracujeme na rekonstrukci a zatím nemáme reálné vzorky kuchyní a podlahu budeme přeci jen pokládat dříve. 1. Kuchyně – skříňky budou v dekoru jasan navarra a prac. deska beton antracit. Osobně bych vybírala podlahu do šedého odstínu a líbí se mi buď borovice mediterian nebo jasan brick. Který vzor by se hodil více? Stěny budou bílé.

2. Kuchyně – skříňky budou dub hamilton a prac. deska o odstín světlejší než ten antracit. Tam se vůbec neumíme rozhodnout pro vzor, ale zaujal nás dub přírodní. Stěny pravděpodobně do žlutých odstínů.

Budete nám umět poradit? Moc děkuji!

Odpověď:

Dobrý den,
na těchto stránkách poskytujeme technické poradenství, které se týká technologických požadavků a doporučení k provádění pokládky našich podlahovin. Pro rozhodování o volbě odstínu podlahoviny doporučujeme zapůjčit si ruční vzorníky podlahovin u některého z našich distributorů i vzorníky odstínů nábytku u jejich výrobců a zkusit pak najít vhodnou kombinaci. Berte prosím v úvahu, že ruční vzorník podlahovin může obsahovat jen relativně malý vzorek barevnosti podlahoviny, nikoli kompletní rozsah barevnosti vybraného vzoru. Ve skutečnosti některé vzory podlahovin mohou obsahovat tmavší i světlejší dílce než je konkrétní vzorek ručního vzorníku. Na větší rozsah barevnosti (tmavé a světlé odstíny v rámci jednoho vzoru podlahoviny) by Vás měl prodejce předem upozornit.