Zavřít
   Poradna Fatra

   Poradna

   27. 6. 2022

   Dobrý den,
   koupil jsem si topné elektrické folie od zn. Fenix a bylo mi firmou doporučeno následující skladba podlahy. 1)vystěrkovaná betonová podlaha 2) Starlon 6mm ( izolace pevná v tlaku) 3) elektrická topná folie. 4) Pe folie 0,25mm. 5 Vinyl Fatra click.
   Můj dotaz zní, jestli bude takto všechno v pořádku a nebo mi poradíte něco jiného. Podlaha bude v kuchyni. Děkuji mnohokrát za odpověď s pozdravem Cabálek.

   Zobrazit odpověď

   Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli námi vybraný podlahář zvolil správný postup pokládky podlahy. Zakoupili jsme FatraClick na HDF desce a chtěli ho položit na dřevotřískovou desku (15 mm) ležící na betonu. Dřevotříska je na podlaze uz asi 30 let přiklepnuta hřebíčky, někde volná. Podlahář okem a pohmatem zhodnotil, že se dá ještě použít. Na ni dal mirelon a položil vinyl click HDF. Dřevotřísku před tím nijak neupravoval. Při chůzi ten den podlaha pocitově „plavala“, ale bylo nám řečeno, že si to sedne. Ani ne po týdnu chodíme na dvou místech po podlaze „do kopce a z kopce“… zámek mezi dvěma prkny po celé délce místnosti je výš, vodováha se přes něj pěkně houpe. Podlahář zatím konstatoval, že ta podlaha kopíruje dřevotřísku. (Od toho jsme si brali podlaháře, aby se to nestalo). Navíc ve futrech je vinyl lehce ve vzduchu a při kroku se zhoupne. Mohu se zeptat, co se mělo udělat jinak, celkově při pokládce i zakončení ve futrech? Momentálně je na podlaze položena i nová kuchyň. Je vinyl na HDF vhodný pod kuchyňskou linku?
   Děkuji za odpověď.
   Nečasová

   Zobrazit odpověď
   10. 5. 2022

   Dobrý den,
   prosím o informace technické specifikace vinylové podlahy typu Fatra click, zejména se mi jedná o kročejový útlum podlahy s HDF deskou a korkem.
   Děkuji, Tereza Švábová

   Zobrazit odpověď
   28. 2. 2022

   Dobrý den,
   mám dotaz ohledně lepeného vinylu thermofix travertin dawn. Při stěhování se nám podařilo lednici udělat lehké škrábance vrchní vrstvy. Daji se tyto škrábance, které jdou vidět jen pod určitým úhlem, ale na dotyk nejsou zřetelný nějakým způsobem opravit? Děkuji za odpověd J.V.

   Zobrazit odpověď

   Dobrý den,
   rád bych položit podlahu FatraClick na OSB desky.
   Stávající skladba je betonová podlaha nad vytápěným sklepem, polystyren cca 3 cm a dřevotřísková deska asi 15-18 mm. Na tuto desku bych rád prošrouboval OSB desky tloušťky 15 mm s PD a na ně položil podlahu FatraClick.
   Mohu poprosit o radu, jak správně udělat skladbu, zda mezi OSB a dřevotřísku vložit PE folii, aby případně podlaha nevrzala, nebo folii vložit až pod vinyl? Je případně možné použít pod vinyl třeba 1,5 mm podložku STARLON ?
   Děkuji za info Bruna

   Zobrazit odpověď

   Dobrý den,
   na podlahu v domě jsme zvolili dekor fatra click dub toskánský 6328 E, potřebujeme ale i vinyl lepený na schodiště ve stejném dekoru, který jsem nenašel, lze prosím zkombinovat stejný dekor ve fatra click a ve vinylu lepeném např. thermofix či imperio a další? děkuji

   Zobrazit odpověď

   Dobrý den,

   budeme dělat rekonstrukci patra v baráku a máme vybranou Vaši podlahu a to konkrétně Well-click, kde se nám líbí dekor buk rustikal a také, že je voděodolná. Máme malé děti. Pokládka bude ve všech mísnostech a to i včetně kuchyně. Chci se zeptat zda Well-click je vhodný do všech místností nebo je lepší zvolit podlahu RS-click?

   Děkuji za informace.

   Zobrazit odpověď

   Dobry den,doporucili byste nejaky pripravek na odstraneni zasle mapy u elektrostatiku dle fotky zrejme po rzi ci lze necim rozlestit?Dekuji.

   Zobrazit odpověď
   10. 2. 2022

   Dobrý den,

   jaký je rozdíl mezi Silvero fix a Thermofix? Vím že Silvero má tloušťku lamety 1,7mm a Thermofix 2mm. Je zde rozdíl i ve kvalitě materiálu popřípadě jaká varianta je vhodnější pro podlahové topení?

   Předem děkuji za odpověď.

   S pozdravem

   Martin Chadima

   Zobrazit odpověď

   Dobrý den. Plánujeme položit vinylovou podlahu click systém a ponechat původní podlahy. Podlahy jsou bez větších nerovností, nemáme podlahové topení, tak tím chceme docílit lepší tepelné pohody. Jedná se o marmoleum, dlažbu, lepenou korkovou podlahu a plovoucí podlahu. Chtěla bych se zeptat jakou podložku pod vinyl použít, zda se to liší podle typu původní podlahy nebo zda stačí všude použít podložku Starlon 1,5 MM. Děkuji za odpověď. Kunčarová

   Zobrazit odpověď

   Články

   Vyzkoušejte podlahu FATRA ve vašem interiéru

   Vyzkoušejte podlahu FATRA ve vašem interiéru

   Celý článek
   Podlahy z Fatry v podání designérů na TV Prima (fotogalerie)

   Podlahy z Fatry v podání designérů na TV Prima (fotogalerie)

   Celý článek
   Nová kolekce podlahovin v rolích LINO Fatra – šíře role 2 metry

   Nová kolekce podlahovin v rolích LINO Fatra – šíře role 2 metry

   Celý článek