Doplňky k vinylovým podlahám

Doplňky k vinylovým podlahám

Chystáte se na pokládku vinylových podlah? K tomu, aby byl výsledek perfektní, vám pomůžou doplňky k podlahám, ke kterým se řadí začišťovací lišty, schodové hrany, svařovací lišty a desky z PET, které využijete především jako ochranu podlahy před poškrábáním od kolečkových židlí. Chcete vědět o doplňcích k vinylovým podlahám více? Pak čtěte dále.

 

Podlahové lišty

Pokud chcete vyřešit ukončení podlahy u stěny nebo vyřešit nerovnosti mezi různými typy krytin, jsou pro vás ideální volbou podlahové lišty. Ty by se měly vybírat s ohledem na jejich účel a umístění, estetiku, na způsob upevnění i na druh podlahy. Na trhu je však k dostání více druhů podlahových lišt. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Soklové lišty

Soklové lišty tvoří takzvaný sokl mezi stěnou a podlahou, zakrývají nedokonalosti a chrání zeď před vlhkostí a poškozením, v neposlední řadě mají také estetickou funkci.

Rada: Jakou barvu vybrat

Nic nezkazíte bílou soklovou lištou, která působí velmi elegantně a decentně. Sjednoceného efektu však dosáhnete ve chvíli, kdy zvolíte totožný dekor lišty i podlahy. Tuto možnost nabízejí například lišty k podlahám THERMOFIX a IMPERIO, které jsou zárukou jednoduché údržby, bezpečného uložení kabelů i skvělého vzhledu. K dekorům podlah Fatra ladí nejen lišty samotné, ale také jejich doplňky v podobě rohů, spojek a koncovek. Podívejte se do našeho katalogu podlahových lišt.

Přechodné lišty

Trápí vás nerovnosti mezi několika typy podlah? Tento problém vyřeší přechodové lišty, které jednak zamaskují nevzhledný přechod, a jednak sníží riziko zakopnutí. Tyto lišty se nejčastěji vyrábějí z hliníku.

Rohové lišty

Jak už název napovídá, rohové lišty se umísťují všude tam, kde něco vytváří roh, ať už je to parapet, nebo třeba přechod mezi futry a zdí. Rohové lišty jsou estetickým prvkem, zakrývají nedokonalosti a zároveň minimalizují riziko vniknutí vody do spáry.

Schodové lišty

V neposlední řadě se setkáte se schodovými lištami, které se umísťují na schody. Tyto lišty mají celou řadu předností. Minimalizují opotřebení hran schodů, slouží jako bezpečnostní a estetický prvek a mají své využití i ve chvíli, kdy chcete schody pokrýt například linem nebo kobercem, protože tyto materiály pomáhají udržovat na místě.

Schodové hrany LINO Fatra

Schodové hrany LINO Fatra umožňují perfektní napojení na podlahovinu, jsou určeny na interiérová schodiště a vynikají vysokou odolností, snadnou údržbou a dekory, které perfektně ladí k podlahovinám Fatra. Vybrané typy schodových hran lze zakoupit na e-shopu efatra.cz.

Máte nějaké otázky k doplňkům k vinylovým podlahám? Neváhejte se nás zeptat.