Domotex 2016

Domotex 2016

V profesionálním světě podlahovin je třetí týden v novém roce neodmyslitelně spojen s veletrhem Domotex v Hannoveru.

Čtyřdenního svátku designu, inovací a nových trendů se letos zúčastnilo přes 45.000 návštěvníků, kteří ve dnech 16. – 19. 1. 2016 obdivovali ve dvanácti halách expozice 1441 vystavovatelů z 59 zemí celého světa. Oproti číslům z minulých let šlo o výrazný nárůst, k čemuž určitě přispěla i absence téměř paralelně pořádaného veletrhu Bau v Mnichově.

„It is your flooring.“ To bylo heslem naší letošní výstavní expozice v Hannoveru.

Naše podlahoviny jsme prezentovali na již tradičním místě v hale 6 a velmi netradičně ve zbrusu novém designu. Starý stánek už přestával stačit jak kapacitně, tak i svým pojetím, a proto jsme se letos rozhodli pro změnu. Rozšířili jsme plochu stánku, finální návrh designu jsme nechali na architektovi, a tak jsme mohli přivítat stávající i nové potenciální zákazníky v pohovce uprostřed nápaditě řešeného obývacího pokoje nebo okolo praktických barových stolků.

Prezentace podlahovin byla pojata ve velmi čistém a elegantním duchu, k čemuž dopomohly i nové stojany FatraClicku nebo kolekce Fatra LINO. O této kolekci se vedly po celou výstavu četné diskuze, a to i proto, že letos dojde k opuštění interního potisku a přechodu na externě nakupované dekorační fólie. Stávající technologie již neumožňuje držet krok hlavně po stránce kvality tisku a tak bude nahrazena prakticky stejným druhem designových fólií, které se používají pro výrobu LVT.

Luxusní vinylové dílce i plovoucí podlahy zastupovaly osvědčené značky Thermofix, Imperio a FatraClick, které si svoji popularitu vydobyly kvalitou a oblíbenými dekory. V letošním roce byla také rozšířena nabídka o netrpělivě očekávanou kolekci podlahových lišt. Zákazník si tak bude moci vybrat podlahu a přímo k ní sladit i lišty.

A jaké nové trendy že přinesl letošní Hannover? Poptávka po LVT podlahách neklesá, naopak neustále roste, přičemž v minulém období oblíbené bělené dřevěné vzory začínají nahrazovat dekory v přírodních odstínech a rustikálním stylu, velmi často v extra dlouhých prknech, či uměle postaršované. Druhý možný směr naznačuje návrat klasické parketové a někdy až mozaikové podlahy seskládané z poměrně drobných dílců.

Ať budou trendy do budoucna jakékoliv, Domotex si stále zachovává pověst nevýznamnějšího podlahářského veletrhu Evropy zaměřeného na profesionální návštěvníky a my jsme rádi, že zde významnou roli hraje i Fatra, a.s.