Chtějte PVC podlahy LINO Fatra

LINO FATRA® je stálicí vinylových podlah. Je to značka podlahových krytin s širokou škálou vzorů v homogenním nebo heterogenním provedení.

LINO Fatra – ideální řešení podlah

Heterogenní krytiny LINO FATRA® jsou složeny ze tří vrstev. Tloušťka nášlapné vrstvy je určující pro stanovení příslušné zátěže. Fatra, a.s. vyrábí heterogenní podlahoviny DOMO, NOVOFLOR, STANDARD, NOVOFLOR EXTRA a DUAL, které se na trh dodávají v rolích o šíři 1.5 m. Novinkou roku 2009 jsou zátěžové podlahy NOVOFLOR EXTRA Amos. Podlahové krytiny NOVOFLOR STANDARD, EXTRA a DUAL jsou nově navíc opatřeny antibakteriální úpravou.
Heterogenní podlahoviny LINO FATRA® jsou podle druhu používány pro bytovou výstavbu, komerční výstavbu a lehký průmysl.

Homogenní krytiny LINO FATRA® mají v celé své tloušťce stejné složení – stejné provedení. Nášlapná vrstva je tedy celá tloušťka podlahoviny. Fatra, a.s. dodává na trh homogenní podlahoviny ELEKTROSTATIK, DYNAMIK, PRAKTIK. Vyrábějí se ve čtvercích o rozměru 608 mm x 608 mm. Novinkou je podlahová krytina STAR, která je dodávaná v rolích šíře 2 m.

Homogenní krytiny LINO FATRA® jsou obecně určeny pro veřejné prostory s vysokou provozní zátěží jako jsou školy, nemocnice, nákupní centra, výrobní haly apod. Podlahové krytiny ELEKTROSTATIK a DYNAMIK mají speciální elektrostaticky vodivou nebo antistatickou úpravu, která je určena do prostor s rizikem nebezpečí výbuchu, laboratoří, nemocnic, počítačových sálů, hal pro výrobu elektroniky apod.

PVC LINO do škol a školek

Amos je výbornou volbou, pokud potřebujete spojit užitné a estetické vlastnosti PVC podlahovin. Je to heterogenní podlahová krytina, kterou Fatra, a.s. vyrábí v 10 vzorech. Jak název napovídá, byl vyvinuta speciálně pro použití ve školách (školních třídách a jídelnách), kde je dlouhodobě vystavena působení vysoké zátěže – zejména působení pohyblivého nábytku.

Amos má novou speciální strukturu nášlapné vrstvy ze 100% čistého PVC, tloušťky 0.7 mm. Ta řadí podlahovinu do kategorie s nejvyšším stupněm zátěže tř. 34, 43.

Nášlapná vrstva je vyráběna novým způsobem. Nový výrobní postup dále zvyšuje odolnost proti poškrábání, opotřebení, otěru, poskytuje podlahovině matný vzhled, usnadňuje údržbu a čištění. Díky celkovému vyvzorování snižuje viditelnost poškozených míst.

Výhody PVC podlah LINO Fatra

LINO FATRA® nabízí řadu výhod. Mezi nejvýznamnější patří:

  • antialergické vlastnosti
  • snadná údržba
  • ekonomická výhodnost
  • široké možnosti kombinací
  • dobrý teplotní vjem
  • dobrá chemická odolnost

Garance a certifikáty LINO FATRA

I když pokládka není složitá, výrobce doporučuje pro kladení LINO FATRA® používat profesionální kladečské firmy. LINO FATRA® je materiál dobře dostupný široké distribuční síti velkoobchodů na celém území České a Slovenské republiky.

Výrobce poskytuje na podlahové krytiny záruku 5 a 10 let. Všechny podlahoviny jsou opatřeny mezinárodně uznávanými certifikáty příslušných certifikačních autorit. Výroba i prodej jsou certifikovány dle norem ČSN EN ISO 9001 a 14001.